Zmogaus esmė
5 (100%) 1 vote

Zmogaus esmė

Žmogaus esmė

Žmogaus esmė visose jo asmenybės gyvenimo srityse turi būti lemiamas dalykas.Ji turi vis labiau skleistis.Tai būtų esmingiausios žmogaus gyvenimo prasmės įkūnijimas.Kaip žmogaus vaikas,kiekvienas žmogus yra pašauktas savo gyvenimu į būti įnešti vis daugiau tikro,kilnaus žmogiškumo.

Tai darydamas,jis,aišku laikytųsi gyvenimo įstatymų visose savo asmenybės srityse.Jis visur leistų skleistis savo sveikam,tikram natūralumui,niekada nepasielgtų žiauriai,nesukeltų ir nepalaikytų jokių blogio išsikerojimų ir netgi gašlybių.Reikia labai gerbti kūrybos vyksmą visose asmenybės srityse.Asmeniškos žmoniškumo turi persmelkti jos visas ir rūpintis jomis.

Bet gyvenimo prasmė turi išsipildyti ne tik žmogaus asmenybėje, bet ir jo santykiuose su aplinka.Jis yra organas kūrimo vyksme, juo ima veikti kūrėjo išmintis.Ir tada būtina pamąstyti apie tai, ką žmogus su visais savo pasireiškimais įneša į būti.Iš visų jo asmenybės gyvenimo sričių kažkas patenka į aplinką.Kiekviena daiktiška esybė kurią žmogus formuoja,arba tai, ką tik jis naudoja, turi kažką iš jo gyvumo, kaip tai matyti, kad ir pėdsekio šuns.

Bet aplinkumai atsiduoda ne tik kūniškumas,į ja dvelkia taip pat ir nuotaikos gyvenimo kvėpavimas.Visos jo vidinės būsenos pripildo jo aplinkumą lyg aromatas.O menitiškumas veikia lyg spinduliuojanti galia virš erdvės ir laiko.Bet iš anapus ir iš virš viso to lyg šviesa į būti sklinda žmogaus esmė kaip sąmonė.

Iš to jam iškyla įvairių uždavinių ir pareigų žmogus visa savo esme,visa savo veikla turi būti aukštinti žmoniškumą.Tačiau tai turės skirtingą reikšmę priklausomai nuo to, kiek žmogus yra žmogus.Didžiausia reikšmė yra kitiems žmonėms.

Iš to įtikinamai išplaukia, jog žmogus turėtų pateikti būčiai aukščiausios savo gyvenimo vertybės.Jis turėtų jai atsidėti ne tik savo kūniškumo galiomis, taip pat ir ne tik savo sielos, mąstymu ir norėjimu galiomis, bet visa savo esme.Tam kūrėjo valia įnešė į būti, ir tuo jis įgyvendina savo gyvenimo prasmę.

Bet žmonės tai nevienodu mastu pajėgia daryti.Jų esmė skleidžiasi labai įvairiai.

Dauguma dažniausia gali reikšti tik pamėgdžiodama.

Pastaraisiais 25 taikos metais buvo nuolatos kalbama ne tik apie kultūros,bet ir apie žmogaus nuosmukį.Atrodė, kad žmogus, didingai žygiavęs tūkstančius metų pasaulio istorijoje, staiga pasijuto paklydęs, sustojo ir pradėjo dairytis, kad susivoktų,kur esąs ir ką toliau turės daryti. Jis pasijuto pametęs iš akių savo gyvenimo tikslą. Ilgame ir vargingame savo kelyje jis buvo mėginęs, kaip gražiai sako H.W Rüssel, viskuo būti :”ir mistiniu Serafinu” ir gyvybės mašina, ir protingu bei gaivalingu gyvuliu, ir titaniškuoju antžmogiu ir tamsiu demonu.Pagal tai kito ir jo gyvenimo prasmė . Vieną sykį jis gyveno, kad garbintų Dievą, jį mylėtų ir miręs nueitų į dangų, kaip sako katekizmas. Kitą sykį jis ieškojo duonos ir žaismo, kaip ana senoji Romos liaudis. Trečią sykį jis stojo į kovą su dievais, griovė jų aukurus ir dangiškąją ugnį nešė žemėn, kad čia savomis pastangomis sukurtu laimingą gyvenimą ir susigrąžintų kadaise amžių glūdumoje prarastą Rojų. Tačiau kiekvieną kartą tam tikras tikslas stovėjo jam prieš tarsi tasai biblijinis ugnies stulpas, vedęs Izraelio tautą per dykumas į pažadėtąją žemę. Kiekvieną kartą žmogus vykdė tam tikra mąstymu ir savo kūryba.

Fiodoras Dostojevskis “Didžiojo inkvizitoriaus legendoje” yra teisingai pastebėjęs, kad “žmogiškojo gyvenimo paslaptis glūdi ne tik pačiame šitame gyvenime, bet ir gyvenimo tiksle”.Žmogus negali tiktai būti. Gyvulio prasmė išsitenka jo buvime. Gyvulys yra tam, kad būtų. Tuo tarpu žmogaus grynuoju buvimu ne tik, kad nėra patenkintas, bet jis jį net niekina ir laiko nevertingu. Gali žmogus gerai pavalgyti ir gražiai apsirengti, gali gyventi patogiame bute ir turėti šeimą, bet jeigu jis nedirba kokio nors reikšmingo darbo jei nebendrauja su aplinkiniais,jis esti nepatenkintas, jis pradeda nykti ir skursti. Tai mes patiriame šiuo metu patys. Grynajam mūsų buvimui nieko netrūksta .Ir vis dėlto mes esame nelaimingi ,nes dabartinis aprūpintas mūsų buvimas yra neprasmingas. Mes būname, bet mes negyvename.

Šiuo metu Jūs matote 55% šio straipsnio.
Matomi 743 žodžiai iš 1341 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.