Sveikata – mūsų turtas
5 (100%) 1 vote

Sveikata – mūsų turtas

Įžanga

Yra žinomas amerikiečių posakis: “Jeigu kur nors galima gyventi, tai ten galima gyventi gerai”. Perfrazuokime jį taip:jeigu jau gyveni kodėl gi negyventi sveikai.Nori gerai gyventi? Tai turi būti sveikas.

Šiame pranešime norėčiau paanalizuoti žmogaus susirgimo priežastis bei pagrindines žmogaus sveikatinimo priemones, kuriomis sugebantis pasinaudoti žmogus gali gyventi laimingą ir ilgą, nevarginantį ligų gyvenimą.

Hėgelis susirūpinęs kalbėjo, kad vienintelė pamoka, kur galima pasimokyti iš tautų istorijos, – ta, kad pačios tautos niekuomet nepasimoko iš savo istorijos. Deja, analogiškai susiklosto ir su sveikata – apie ją daug kalbama, rašoma, bet labai maža dalis žmonių ja rimtai rūpinasi, kol yra sveiki. Sveikos gyvensenos tema ypatingai aktuali žmonėms šiais naujais informacijų ir techninės pažangos metais, kur sudėtingos darbinės veiklos rūšys pakeitė įprastinį gyvenimo ritmą, o fizinis aktyvumas, mūsų galingiems, “plieniniams draugams” padedant tapo užmirštas. Įdomu ar ryžtųsi nuosavos transporto priemonės vairuotojas savo automobilio nevalyti ir neprižiūrėti ištisus metus, pilti į jį prasčiausios kokybės degalus. Nesunku numanyti, kad po metų šio automobilio viduje prisikauptų daug purvo ir šiukšlių, o širdis – motoras pradėtų rimtai negaluoti. Kelionės malonumus su šia netvarkinga mašina tektų pamiršti.

Žmogaus organizmas, tai sudėtingiausias protaujantis, jaučiantis mechanizmas. Norint, kad jo funkcionavimas nesutriktų reikalinga atitinkama priežiūra ! Dauguma žmonių visą gyvenimą “nevalo” savo vidaus ir todėl dar palygint jaunas organizmas būna išsekintas kovos su nešvarumais, apnašomis ir ligas sukeliančiomis bakterijomis, kad pasidaro nebe atsparus ligoms.

Nežiūrint neregėtų mokslų laimėjimų, daugelis ligų ir toliau kelia pavojų. Nervinė, emocinė įtampa, kuri yra šiuolaikinio gyvenimo tempo pasekmė, dažnai ryškiai sutrikdo pagrindinių organizmo fiziologinių funkcijų reguliaciją ir kartu yra ligų priežastis. .

Vaikai nešioja akinius, yra alergiški, jiems ant veido ir viso kūno – egzemos, spuogai, nuolat kankina sloga ir peršalimas. Žiūrint į vyresnio amžiaus žmogų būtų labai sunku rasti visiškai sveiką. O močiutėms ir seneliams nuolat gelia sąnarius, kaulus jie neprimato, širdys silpnos, skrandis nenori virškinti, o plaučiai pilnavertiškai kvėpuoti.

Televizijos reklamuojamos “stebuklingos” priemonės nuo spuogų, ėduonies, sąnarių skausmų, gerklės uždegimų ir t.t. Tačiau iš tiesų tos priemonės tėra kova su padariniais, kurie akivaizdūs iš išorės ir kurių tikrosios priežastys slypi mūsų viduje.

Kūną sudaro ląstelės. Jų evoliucija prasidėjo nuo paprasto vienaląsčio organizmo, turinčio dvi angas: viena pritaikyta mitybai (imti maistui), o kita šalinimui. Kadangi ląstelei reikalingas maistas jis turėtų būti bent nekenksmingas.

Gamta nepaliko žmogaus likimo valiai žemėje ir parūpino jam maisto – daug ir įvairaus. Žmogus, sugebantis analizuoti save ir supratęs poreikius, organizmo pageidavimus lengvai pasirenka ko ir kiek valgyti. Dėl anksčiau minėtų priežasčių nerimo, ilgų stresų ir kt. susiformavo daugelis keistų įpročių ir susilpnėjo ar išnyko natūralūs pojūčiai, galvoje atsirado nauja informacija, parengta ankstesnių kartų patirtimi, mokslo pasiekimais. Visuomenė sugebėjo užauginti, paruošti maisto atsargų, kurias reikėjo parduoti, realizuoti, kad nesugestų. Taip atsirado komercinis perdirbtas maistas, kurio svarbiausias tikslas – gera išvaizda, malonus kvapas, įmantrus skonis ir įpakavimas, kad kuo daugiau galėtų jo nusipirkti ir suvalgyti. Suvalgius net labai daug perdirbto maisto, kuriame nelikę vitaminų ir bioelementų, mes nejaučiame soties. Atsirado įvairiausi įmantrūs receptai, o pokylių pasisekimas matuojamas suvalgyto maisto ir išgertų alkoholinių gėrimų kiekiu. Besivaikydami gerų skonio savybių, receptų sudarinėtojai pamiršo elementarias seniai žinomas mitybos tiesas, jų reikalavimus. Suvalgę daug – tunkame, todėl ėmėme vartoti riebalų, kad būtų sočiau. Riebus, sotus maistas ir šiltas guolis, – geriausios sąlygos formuoti vergo psichologijai. To siekė totalitarinė sistema. Rezultatai stulbinantys – svarbiausia visuomenės dalis tebesnaudžia ar bunda iš letargo miego, laukdama kas už juos ką nors padarys, pasirūpins. Mūsų užguitai ir prislopintai visuomenei trūksta natūralių teigiamų emocijų, nepatenkinami asmeniniai žmonių poreikiai, todėl žmonės neramūs ir irzlūs. Tad prisiminkime seną teiginį: gyvename ne tam, kad valgytume, o valgome tam, kad gyventume. Tinkamiausia mityba žmogui yra tokia, kai išlieka normalus kūno svoris, jautiesi sotus esi darbingas, geros nuotaikos, džiaugiesi gyvenimu ir aplinka, kai raumenys ir sąnariai laisvi, nesukaustyti, t.y. esi laisvas ir kūrybingas! Jei pavalgęs esi nerangus, mieguistas, pradedi negaluoti, sirgti – mityba netinkama. Jei reikia daug pastangų sumanytai dietai išlaikyti – tai bloga mityba. Tai ugdo baimę ir žmogų paverčia savo sumanymų vergu, gyvenimas darosi nemielas. Paprastas, lengvai suvirškinamas ir pasisavinamas įvairus natūralus maistas – štai svarbiausi reikalavimai. Toks maistas neperkrauna organizmo ir padeda
atsipalaiduoti, nedidindamas vidinės įtampos. Kūno stiprybė priklauso nuo mitybos, kaip dvasios – nuo minčių. Sunegalavę nepulkime į paniką. Darną organizme trikdėme ilgai, tad reikia sudaryti sąlygas jai atstatyti. Taigi kantrybės ir laiko reikia keičiant gyvenimo būdą. Taikytini šie principai:

Šiuo metu Jūs matote 41% šio straipsnio.
Matomi 845 žodžiai iš 2067 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.