Pamokos tema: imties vaizdavimas ir apibūdinimas.
Dalykas: matematika.
Klasė: 8.
Mokytojas: Renoldas Klimavičius.
Mokykla: Krakių Mikalojaus Katkaus vidurinė mokykla (Kėdainių raj.).
Tikslas: išmokyti pavaizduoti ir apibūdinti imtį.
Naudojama įranga: nešiojamasis kompiuteris (su interneto ryšiu), kompiuterinis vaizdo projektorius.
Pamokoje naudojama pateiktis, paruošta Power Point programa, reikalinga Excel skaičiuoklė ir interneto ryšys.
Naudojant informacines technologijas šioje pamokoje galima vaizdžiai pateikti daug informacijos, žymiai padidinti darbo tempą ir efektyvumą. Svarbu, kad labai lengva pakeisti darbo tempą, atsižvelgiant į konkrečios klasės moksleivių ypatybes (dalis informacijos gali būti paliekama kitai pamokai, dažniau grįžtama prie jau peržiūrėtų ir aptartų skaidrių). Ypač pasiteisina greitas šių skaidrių peržiūrėjimas vėlesnių pamokų metu.
Pamokos eiga
Aptariama, kas yra statistika, analizuojamos tarptautinių žodžių žodyne pateikiamos žodžio reikšmės (1 pav.)
1 pav.
Pasinaudojus paieškos sistema www.google.lt , apžvelgiama, kokiose svetainėse žodis statistika sutinkamas, aptariama, kokia reikšme jis dažniausiai vartojamas. Atkreipiamas dėmesys, kad Lietuvoje yra statistikos departamentas, trumpai paminimos svarbiausios jo funkcijos, pasinaudojant šios įstaigos interneto svetaine (2 pav.).
2 pav.
Pasinaudojant pateiktimi, aiškinamasi, kas yra imtis, kaip užrašoma ir kokią informaciją teikia variacinė eilutė, kaip sudaroma ir kuo patogi dažnių lentelė. Analizuojamas atskiras pavyzdys (3, 4 ir 5 pav.)
3 pav.
4 pav.
5 pav.
Prisimenama, kokius duomenų vaizdavimo būdus aštuntokai jau žino, kaip sudaroma stulpelinė diagrama ir skritulinė diagrama. Braižoma taškinė diagrama ir daugiakampis (6 – 9 pav.).